Pořadatel:                     BK Uherské Hradiště

Termín konání:               sobota 20.3. – neděle 21.3. 2010

Místo konání:                 Orlovna v Uherském Hradišti

Prezentace:                  10:00 – 10:15

Schůzka kapitánů:          10:15

Začátek:                      10:30

Finálová část III. ligy se hraje v jednom turnaji systémem každý s každým. Jednotlivé zápasy se hrají na 2 x 10 rozdání. Družstvům jsou přidělena startovní čísla losem. Losování probíhá před zahájením turnaje.

Časový limit na polovinu utkání je 90 minut, tj.9 minut na rozdání. 2. půle utkání začíná 95 minut po začátku kola.

4-6

Družstva uvedená v rozpisu na prvním místě jsou domácí. V I.polovině si první sedají hosté a domácí družstvo přisedá v otevřené místnosti na linku N-S. Do II.poloviny si jako první sedají domácí a přisedají hosté. Dvojice domácího družstva, která nestřídá, zůstává na svém místě. Hosté přisedají tak, aby proti sobě nehrály stejné dvojice. Během schůzky kapitánů může dojít k dohodě o posunutí začátku kol.

Konečné pořadí po nadstavbové části je dáno ziskem VP. Při rovnosti VP rozhodují kritéria v pořadí:

1. zisk VP ve vzájemném zápase (tabulka vzájemných zápasů)
  2. zisk IMP ve vzájemném zápase (tabulka vzájemných zápasů)
  3. rozdíl IMP ze všech započtených utkání pro daný stupeň a fázi přeboru
  4. počet VP proti třem nejlépe umístěným družstvům ze zbývajících ve skupině
  5. los

Vítěz finálové části III. ligy si zajistí účast v následujícím ročníku II. ligy.

Týmy, které skončily na druhém a třetím místě ve finálové části III. ligy, vytvoří barážovou skupinu s osmým a devátým týmem po základní části II. ligy. Viz 6.2. II. liga.

Rozhodčí: Michal Králík

Startovné: 800,-

Ubytování: Ubytování je zajištěno v nově rekonstruované ubytovně přímo v Orlovně. Jsou zde
2-lůžkové pokoje, cena 250,- Kč. za noc. Součástí orlovny je i restaurace. Požadavky na ubytování posílejte prosím na e-mail: kralik.preklady@tiscali.cz.