11) ME 1997 - Další statistiky

Podle návodu Edy Veleckého jsem udělal ještě jednu statistiku. Vybral jsem partie, na kterých hráli obě linky 3BT a spočítal kolik na nich hlavní hráči brali, nebo tratili. Opět to není, jako u každé statistiky, příliš spravedlivé, ale jsem si jist, že na tak velkém množství rozdání vypovídají tabulky celkem rozumně. Prostě hlavní hráč měl smůlu, pokud jeho kolegové na druhém stole hru zadali nebo třeba neokontrovali. Nezařadil jsem jen jedno rozdání ze zápasu proti Islandu, kde sice obě dvojice hráli 3 BT, jenže Volhejn - Fořt na NS za 660 a Svoboda - Mráz na EW, bohužel za -100. Ale to bychom chtěli již moc.

Body

37

-42

-55

Počet her

31

36

34

Průměr

+1,2

-1,2

-1,6

A co z toho usuzuji? Svoboda - Kůrka mají techniku srovnatelnou s evropským průměrem. Ostatní dvě dvojice musí techniku ještě pilovat.


A ještě pár grafů. Napřed VB podle pořadí zápasů. Je vidět propad kolem jedné třetiny turnaje, ale také hodně nevyrovnaných výsledků a vysokých proher.

Zde jsou výsledky jednotlivých dvojic vždy za IMP a podle Butlera:

Co z toho vidím? Zajímavé jsou trendy.

Svoboda -Kůrka: Postupné zhoršování výkonu až do poloviny turnaje, pak skokové zlepšení a zase mírný úbytek.

Bahník - Mráz: Menší výkyvy než Svoboda - Kůrka. V podstatě stabilizovaný výkon s rozkolísáním kolem poloviny turnaje a trochu ke konci a velmi mírným zhoršením ke konci.

Volhejn - Fořt: Obrácený trend než ostatní. Zlepšování ze začátku, pak zhoršení a opět rostoucí výkon.


Návrat na začátek dokumentu

Návrat Návrat na stránku ME

Naposledy editováno: 16.02.2004 08:49