12) Ošerovský tref, srpen 1998

Příjemná společnost, druhý největší individuál (první je při VC Metuje), opékáni kuřat a pojídání borůvkových koláčů. Letos se nezúčastnil nikdo z Prahy, příští rok to bude jistě jiné, ale přesto to nic nezměnilo na tom, jak si všichni pěkně zahráli. A jak už to v individuálu bývá, rozdílná úroveň hry dostává hráče do ne zcela přesných závazků, kde mohou předvádět svou techniku.

AQ5
KJ87
92
KJ105
7
543
A10632
AQ84
3 BT byl velmi lákavý závazek, ale po pikovém výnosu nemá naději. Vítkovi Volhejnovi však přišel výnos 10. Vítek pokryl klukem a Východ vzal dámou. Zpátky K propuštěná a Q vzatá esem. Mohla by sedět 9 a tak přišlo k 8. Východ má ale vše. Bere devítkou. Může nyní porazit závazek stažením srdce a zahráním kára, jenže v individuálu není vždy vše tak zřejmé a tak hraje napřed káro do J. Západ však měl v jen dubl a zahrál pik. Hlavní hráč má 4 trefové , 3 kárové, pikové A, K zřejmě nesedí, a to je vše. Východ má sice A6 a K, ale po pikovém vrácení je klasický skvíz zničen. Je vůbec nějaká šance?
Řešení je v následujícím diagramu.

 

Q
K7
KJ105
3
106
AQ84
Jih hraje J a přebírá si jej esem. Pak stahuje 2 kára a zahazuje obě srdce. Dámu trefovou přebírá králem, stahuje 10 a pak hraje . Východ má A a K a musí jednu zahodit. Uvědomili jste si včas, že je třeba sledovat, zda Jih zahodil na trefovou desítku 8 nebo 4? Východ nikoliv a tak zahodil srdci a hlavní hráč dohrál na 3.

Individuál vyhrál Pardubický hráč pan Netík, druhý skončil J. Volhejn, který ukázal, že jeho síla není jen v rozhodování.


NávratNávrat na hlavní stránku perliček

Naposledy editováno: 13.05.2002 11:01