19) Krakonosův bridžový týden

Z Picmausova týdne se stává jeden z nejlépe (a nejtvrději) organizovaných a dobře obsazených turnajů. Hraje se od rána do večera a jak skupinová soutěž, tak týmy mají dobrou úroveň. Zde jsou 2 rozdání z těchto soutěží.

Q1032
A
KQJ93
J109
AKJ5
J942
A8
A53
Jih Západ Sever Východ
Voráček     Pokorná  
1 pas 2 4
4 BT pas 7 všichni pas
Po nudných dvou hláškách vzala partie divoký obrat. Pokorná správně usoudila, že po 4 BT má tolik rezerv, které ještě nevyjádříla, že řekla rovnou velký slem. Výnos přišel do srdcí, následovalo Q a pak do esa. Pokud kára táhnou máme stále jen 11 zdvihů a je třeba získat další 2. Přišel tedy srdcový snap, na který Západ zahodil tref, káro do esa a opět snap se zahozeným trefem od Západu. Zpátky na A, dotrumfovat Východ a stáhnout poslední pik. Západ doložil do třetího piku 9 do čtvrtého Q. Zdá se, že stačí stáhnou kára, ale hlavní hráč počítal. Východ měl přesně 3 piky, 7 srdcí a ukázal jeden tref a jedno káro. Už mu zbývá jen jedna neznámá karta a asi to bude K, protože jinak by Západ asi držel trefy a ne kára. Není to pojišťovna, ale Vašek zahrál na větší možnost. Na káro z ruky dal ze stolu 9 a zahrál impas. Západu s 10xxxx v kárech zbyly jen oči pro pláč.

 

1053
J104
K72
A543
KQ6
Q95
AQ105
Q72
Jih Západ Sever Východ
Fořt     Grosman  
1 BT (16-18) pas 3 BT všichni pas
No, asi jsme to oba přepálili. Zdá se, že to vůbec nepůjde. Výnos přišel nepříjemná 2, čtvrtá zhora, kterou beru devítkou. Alespoň jeden zdvih musím udělat v trefech a tak hraji tref do dámy, která bere zdvih. První příjemné překvapení. Soupeři propásli příležitost stáhnou 5 zdvihů. Ale ještě není zdaleka vyhráno. Musím ještě udělat 2 pikové a 4 karové zdvihy. Přecházím proto kárem do stolu a hraji pikový expas. Drží. To je pěkné, ale jak se dostanu na druhý expas nevím. Něco se ale začíná rýsovat. Hraji kára a soupeři k mé radosti přiznávají na první 3 kola. Na čtvrté káro začíná mít Západ problémy. Měl původně: J743 AK82 964 97 a bojí se zahodit od piků. Takže zahazuje zdánlivě zbytečný tref. Nyní jej pouštím na srdce. Po jejich odehrání mi musí zahrát pik a tak Q a A tvoří můj osmý a devátý zdvih. Pěkné, zvlášť, když na druhém stole splnili 1 BT =.

NávratNávrat na hlavní stránku perliček

Naposledy editováno: 13.05.2002 11:01